تبلیغات
رنــگــارنــگ - حذف کنکور در سال ۹۳، برای ۹۰ درصد رشته‌ها

ابراهیم خدایی در پاسخ به امکان حذف کنکور در سال ۹۳، گفت: حذف کنکور قانون مجلس است که در قالب بحث ساماندهی نظام سنجش و پذیرش دانشجو در حال بررسی است و هنوز تصمیم‌گیری‌های نهایی در این رابطه اتخاذ نشده است، با این حال تا سال ۹۳ می‌توان کنکور را در ۹۰ درصد کد‌رشته‌های امتحانی حذف کرده و پذیرش دانشجو را بر مبنای سوابق تحصیلی داوطلبان انجام داد.

وی با اشاره به ۱۰ درصد کد‌رشته‌ محل‌های امتحانی باقیمانده، اظهارداشت: وزارتخانه های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش به توافق رسیده‌اند که برای این ۱۰ درصد، قانون حذف کنکور باید بازنگری و اصلاح شود و حتی نظر رییس کمسیون آموزش مجلس شورای اسلامی هم به اصلاح این قانون است.

خدایی همچنین با بیان اینکه این طرح در حال آماده سازی برای اجراست، گفت: بنده به عنوان کار‌شناس، پیش‌بینی می‌کنم که برای پذیرش دانشجو در ۹۰ درصد کد رشته‌ها، قانون حذف کنکور قابل اجراست، ولی برای ۱۰ درصد باقی مانده ترکیبی از سوابق تحصیلی و آزمون کتبی باید لحاظ شود.

رییس سازمان سنجش در خاتمه با اشاره به برگزاری آزمون دکتری امسال در ۱۸ اسفند ماه، با بیان اینکه ۹۹ درصد از ضوابط و شرایط برگزاری سومین دوره آزمون دکتری همانند سال گذشته است، تصریح کرد: البته سهمیه مربیان بر اساس مصوبه مجلس تغییر کرده و از ۳۰ درصد به ۱۰ درصد ظرفیت مازاد کاهش یافته است.

منبع : ایسناتاریخ : چهارشنبه 17 آبان 1391 | 07:19 ب.ظ | نویسنده : کامیار .میم | نظرات